Pro školy 2017-09-21T12:34:10+00:00

Aplikace Slovohrátky jako skvělá školní pomůcka

Jedná se o soubor 13 logopedických cvičení navržených paní Mgr. Helenou Kolbábkovou, logopedkou ve Speciálně pedagogickém centru při MŠ a ZŠ logopedické v Brně a členkou Asociace logopedů ve školství, o.s., zaměřených na nácvik správné výslovnosti ve spojení s grafomotorickou dovedností. Konkrétně o procvičování jednotlivých hlásek, začleněných do jednoduchého příběhu s obrázky, krátkými příběhy, básničkami, hádankami a dechovými cvičeními. Příběh obsahuje výlučně ručně malovanou grafiku, přizpůsobenou dětskému vnímání.

iPad s aplikací Slovohrátky

Jak s aplikací pracovat

Každý ze 13ti sešitů se věnuje jedné hlásce nebo skupině hlásek, konkrétně: ĎŤŇ, L, C, S, Z, Č, Š, Ž, TRDR, R samohlásky, R celé, Ř, CxČ.
Každý sešit obsahuje v základu 6 cvičení, čtený příběh, dechová cvičení, artikulační cvičení, nápodoba zvuku, obrázková slova k procvičování, pexeso.
Sešit má povinné části, které je nutné alespoň jednou projít v daném pořadí. Po ukončení jednoho cvičení se odemkne cvičení následující.

Mgr. Helena Kolbábková

slovo autorky konceptu aplikace Slovohrátky

Kumunikace je v současné době velmi aktuální téma a rodiče a posléze i pedagogové se stále více snaží od nejranějšího věku rozvíjet řeč našich nejmenších. Zejména nesprávná výslovnost hlásek bývá jedním z nejčastějších důvodů pro odklad školní docházky.

Aplikaci poskytla záštitu Asociace logopedů ve školství ČR (ALŠ), a její předseda, Mgr. Alexander Bednář. Aplikace je první a zatím jedinou oficiální odbornou logopedickou mobilní aplikací v České republice, doporučovanou rodičům a pedagogům jak samotnou ALŠ, tak jejími členy.

Do Slovohrátek se již zapojili

Zapojte se také do projektu Slovohrátky

Zapojit se můžete zakoupením licence pro aplikaci Slovohrátky jako samostatnou licenci v případě, že vlastníte tablet se systémem Android nebo Apple IOS, nebo jakou součást balíčku licence včetně tabletu se systémem Android.
Minimální doporučená konfigurace pro váš tablet je Android ve verzi 4.0 a vyšší s rozlišením displeje minimálně 1280x800px. U tabletů Apple doporučujeme minimálně iPad 3 nebo iPad Mini 2. Aplikace Slovohrátky zatím není určena pro mobilní telefony.

Samostatná licence aplikace Slovohrátky

2.990

cena v Kč včetně DPH
Zakoupením samostatné licence pro váš tablet se systémem Android a nebo Apple IOS získáváte:

licence platná po dobu 12 měsíců*
všech 13 písmen aplikace

* pro pokračování v používání všech funkcí aplikace je potřeba licenci obnovit po uplynutí lhůty 12 měsíců od jejího zakoupení

Licence Slovohrátky včetně tabletu se systémem Android

8.900

cena v Kč včetně DPH
Zakoupením licence a tabletu se systémem Android získáváte:

licence platná po dobu 12 měsíců*
všech 13 písmen aplikace
tablet se systémem Android**

* pro pokračování v používání všech funkcí aplikace je potřeba licenci obnovit po uplynutí lhůty 12 měsíců od jejího zakoupení ** model a značka dodávaného tabletu závisí na aktuálních možnostech

Stažení základní aplikace

Pokud jste si zakoupili licenci aplikace Slovohrátky a vlastníte tablet se systémem Android nebo Apple IOS, stáhněte si základní aplikaci z Google nebo Apple storu, po instalaci aplikace zadejte do příslušného pole kód, který jste od nás dostali a tím se ve vaśí aplikaci zpřístupní celý obsah.
logo Android
logo iOS

POŘIĎTE SI SLOVOHRÁTKY DO ŠKOLY!

Je to jednoduché! Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám obratem ozveme!

Objednávka licence

Pokud si chcete objednat licenci, napište nám o jaký typ a jaký počet máte zájem a my vás budeme obratem kontaktovat. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat pomocí stejného formuláře.